Infrastructura merge cu toate viteza înainte, iar România face pași importanți pentru aducerea Republicii Moldova mai aproape de Europa prin infrastructura de transport – este anunțul secretarului de stat PNL Irinel Ionel Scrioșteanu, de ziua Europei. Oficialul a reprezentat astăzi, 9 mai, delegația de români la Chișinău, unde a participat la întâlnirea trilaterală dintre România-Republica Moldova-Uniunea Europeană. La delegație au luat parte și Adina Vălean, comisar european pentru transporturi, Dorin Recean, prim-ministrul Republicii Moldova, Lilia Dabija, ministrul transporturilor din Republica Moldova și Cristian Leon Turcanu, ambasadorul României în Republica Moldova.
![✅️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tba/1.5/16/2705.png)
![🔹️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t4c/1.5/16/1f539.png)
![🔹️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t4c/1.5/16/1f539.png)
![🔹️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t4c/1.5/16/1f539.png)
![✅️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tba/1.5/16/2705.png)
![🔹️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t4c/1.5/16/1f539.png)