Ziua copilului aduce o sărbătoare deosebită pentru toți copiii din Tulcea, oferindu-le ocazia de a se bucura de lumea copilăriei plină de lumină și armonie. Horia Teodorescu, Președintele Consiliului Județean Tulcea, a transmis un mesaj de felicitare cu această ocazie, invitându-i pe toți copiii și părinții să participe la evenimentele dedicate Zilei Bucuriei.
Ca în fiecare an, Piața Civică va găzdui un spectacol special dedicat copiilor, oferindu-le prilejul de a fi vedetele zilei. Activitățile organizate sunt exclusiv pentru micuți, promițând momente pline de veselie și distracție.
„La mulți ani, dragi copii! La mulți ani, dragi părinți!”, a transmis Horia Teodorescu, subliniind importanța acestei zile și bucuria de a celebra copilăria împreună.
Citeste si despre
Florian Coldea și soția sa, Dorina, în centrul unor investigații de corupție și fond funciar
Evenimentul organizat pentru Ziua copilului promite să fie unul de neuitat, cu numeroase surprize și activități menite să aducă zâmbete pe fețele celor mici. Consiliul Județean Tulcea își exprimă astfel angajamentul de a susține și încuraja momentele de bucurie ale copiilor, fiind alături de comunitate în celebrarea acestei zile speciale.
Comandat de Partidul Social Democrat – Organizația Județeană Tulcea. Cod mandatar financiar 21240002
Ne gasiti si pe Facebook
- România, zguduită de cutremure. Seismul de 4,2 pe Richter s-a produs în zona Vrancea
- Anunțul ministrului despre starea victimelor de la Crevedia. Vești bune pentru trei dintre răniți
- Iubita lui Vlad Pascu, implicată într-o bătaie cruntă cu o colegă. A fost nevoie de intervenția SMURD și a poliției
- INS: Populaţia României a ajuns la 21,9 milioane de persoane, în scădere cu 0,4% faţă de cifrele publicate la 1 ianuarie 2022